Liczniki Geigera SOEKS

SOEKS to producent dozymetrów, liczników Geigera-Mullera. Firma oferuje urządzenia przeznaczone do zastosowań profesjonalnych (wykorzystywane w firmach, urzędzach, na polskich uczelniach), jak i dostępne dla hobbystów (na przykład miłośników Urbex, survivalu). Liczniki Geigera marki Soeks to profesjonalne urządzenia, których konstrukcja oparta jest na najwyższej jakości tubach Geigera.

Soeks Quantum

Dla profesjonalistów polecamy model SOEKS QUANTUM bazujący na dwóch tubach SBM 20-1 i umożliwiający dokładne określenie źródła promieniowania i wysoką dokładność pomiaru.

Licznik Geigera Quantum

Licznik Geigera Quantum przeznaczony jest do pomiaru kumulacyjnej dawki promieniowania i określania poziomu radioaktywności miejsc, przedmiotów, żywności które mogą wykazywać podniesiony poziom promieniowania jonizującego. Soeks Quantum w mierzy poziom promieniowania jonizującego tzn. gamma, rentgenowskiego (promieniowanie X) oraz beta. Urządzenie posiada rozbudowane oprogramowanie oraz umożliwia przegrywanie wyników pomiarów na komputer. Urządzenie przeznaczone jest także do szybkiej lokalizacji źródła promieniowania. Jest to najbardziej zaawansowany licznik Geigera w ofercie SOEKS.

Licznik Geigera NEO

Soeks 01M NEO to następca popularnego Soeks 01M Prime. Urządzenie posiada jedną tubę Giegera SBM-20-1 oraz umożliwia pomiar cząstek promieniowania beta, gamma, X. NEO posiada kolorowy wyświetlacz, sygnalizację dźwiękową i wizualną (kolorowy wyświetlacz) które poinformuje o przekroczeniu progu promieniowania.

Dozymetr Soeks 112
SOEKS - oferta

Dozymetr osobisty

Jeżeli liczy się przede wszystkim rozmiar, szybkość działania i długi czas pracy na baterii SOEKS 112 będzie najlepszym wyborem - jest to najnowszy produkt firmy. SOEKS 112 to miniaturowy dozymetr osobisty - bardzo prosty w obsłudze i dostępny w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

SOEKS 112

SOEKS 112 to zaawansowany model licznika Geigera, profesjonalny dozymetr osobisty. Mały rozmiar i szybki odczyt pomiaru to jego główne cechy. Na świecie Soeks 112 szybko zyskuje popularność dzięki bardzo małemu rozmiarowi, szybkości działania i bardzo niskiej cenie. SOEKS 112 to idealny dozymetr osobisty, który zawsze można mieć przy sobie. Jest prosty w obsłudze, zapewnia długi czas pracy na baterii i umożliwia ustawienie progów ostrzegawczych. Idealny na wyprawę do Czarnobyla jak i dla osób pracujących na codzień z materiałami rozszczepiającymi i stale monitorujących poziom promieniowania w swoim otoczeniu. Dozymetr jest bardzo prosty w obsłudze i bez problemu można używać go w rękawiczkach.

Miernik promieniowania

Miernik promieniowania pozwala na zdefiniowanie progów ostrzegawczych. Urządzenie jest skalibrowane w taki sposób aby działać szybko - jest to istotne gdyż od tego jak szybko dozymetr osobisty poinformuje o podniesionym poziomie promieniowania może zależeć życie człowieka. Przekroczenie progu jest sygnalizowane diodą ostrzegawczą, a także dźwiękowo - dlatego licznik Geigera można trzymać w kieszeni spodni lub kurtki..

Oferta SOEKS

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie SOEKS w Polsce? Napisz do nas biuro@soeks.pl

Realizujemy także zamówienia dla instytucji publicznych, w tym urzędów, agencji rządowych, placówek edukacyjnych - szkół, uczelni wyższych.

Licznik Geigera Soeks 112